Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Nowości budowlane

Powrót do listy aktualnościDrukujNowości budowlane


stabilizatorymini
MICHNO SYSTEM - INNOWACYJNY SYSTEM MONTAŻU PŁYT GK
dodano: 2013-01-15 14:18:52

Michno System sp. z o.o. została powołana do życia 13 kwietnia 2012 roku. Dzień i data założenia firmy została dokładnie zaplanowana przez obecnych udziałowców, a był to piątek 13-go. Tak, piątek 13-go - większość osób twierdziła, że ta pechowa data przyczyni się do rychłego upadku firmy. Jednakże, ludzie zaangażowani w ten projekt nie dopuszczali do siebie czarnych scenariuszy i z zapałem zespołowo pracowali nad rozwojem marki i rewolucyjnego produktu.


Po 7 miesiącach działalności, firma przeniosła swoją działalność z 80 m2 lokalu do obiektu liczącego ponad 2tysiące m2, zlokalizowanego na działce o powierzchni całkowitej 15 tysięcy m2. Zwiększenie zaplecza produkcyjnego spowodowane było szybko rosnącym popytem i zwiększającą się popularnością produktów Spółki.

 

Sztandarowym produktem firmy MICHNO SYSTEM jest system montażu ścian z płyt g-k, osb, fermacell i innych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych stabilizatorów odległości, uzyskujemy pełną regulację montowanej płyty od podłoża w zakresie 0-9 cm. Takie rozwiązanie pozwala na szybką niwelację krzywizny podłoża na którym montowana jest płyta.

 

ZALETY 


Zastosowanie opatentowanych stabilizatorów odległości niweluje powstawanie pęknięć na łączeniach płyt, ponieważ ewentualna praca ścian (bunyku) i towarzyszące jej naprężenia rozkładane i wytracane są na poszczególnych łącznikach (stabilizatorach). System zastępuje użycie kleju gipsowego i stelaża. Małe gabaryty opakowań pozwalają na łatwy i szybki transport na teren budowy. Produkt jest całkowicie bezodpadowy, a co za
tym idzie jest przyjazny dla środowiska naturalnego - po skończonej pracy nie musimy wynosić ścinek stelaża, czy wyrzucać do śmieci kawałków zaschniętego kleju gipsowego.

Zaletą systemu jest również to, że nie mażadnych ograniczeń jeżeli chodzi o montaż płyt na różnych wysokościach - ściany płytowane mogą być na dowolną wysokość 5, 10, 20 metrów i więcej. Spowodowane jest to tym, że każdy łącznik w równej części przejmuje na siebie ciężar przykręconej do niego płyty.

 

 

Zaletą systemu jest również możliwość bezinwazyjnego montażu wszelkiego rodzaju instalacji np. elektrycznej. Bez problemu można również zakładać materiały do
ociepleń, np. wełnę mineralną bez tworzenia się mostków termicznych, co ma miejsce przy zastosowaniu stelaża. Do montażu wystarczy dobra wkrętarka.


Montaż odbywać się może w każdej temperaturze otoczenia i nie wymaga czyszczenia, wyrównywania i gruntowania ścian, czyli eliminuje wszystkie problemy związane z zastosowaniem kleju do płyt karton-gips.

 


W ofercie produktowej firmy znajduje się również wersja do konstrukcji drewnianych. Użycie specjalnej przejściówki do drewna, zwiększyło zakres zastosowania systemu, dając możliwość montażu płyt w podłożach drewnianych takich jak domy drewniane.

 

Stabilizatory MICHNO SYSTEM przeznaczone są również do montażu podłogi z pominięciem legarów.Zasada montażu jest identyczna jak przy montażu ścian i sufitów. Produkt bardzo przydatny przede wszystkimwszędzie tam gdzie trzeba położyć nową podłogę na krzywych powierzchniach. Użycie legarów w takim przypadku jest bardzo kłopotliwe ze względu na brak możliwości prostej i skutecznej regulacji. Podłogi oparte
na stabilizatorach odległości są bardzo wytrzymałe i w zależności od rodzaju zastosowanego stabilizatora, można je montować w pomieszczeniach mieszkalnych jak i przemysłowych. Do wyboru jest również wersja do podłoży drewnianych ze specjalną przejściówką do drewna, które są bardzo często wykorzystywane w
przypadkach gdy musimy zamontować nową podłogę bez zrywania starych desek.
W tym roku MICHNO SYSTEM zaproponuje swoje najnowsze rozwiązanie do montażu ocieplenia (elewacji).

 
System ocieplenia bazujący na stabilizatorach odległości to alternatywa dla systemów ociepleń bazujących na kleju. Ocieplenie budynku styropianem stanie się dziecinnie proste. Wystarczy tylko zamontować i wyregulować stabilizatory, żeby w jednej chwili uzyskać idealną płaszczyznę. Po założeniu specjalnych łączników
MICHNOSYSTEM przystępujemy do zakładania płyt styropianowych. W ten sposób unikamy „zabawy” z klejem, który do tej pory był niezastąpiony, z powodu braku innych rozwiązań.

DO ZAKUPU STABILIZATORÓW MICHNO SYSTEM ZAPRASZAMY TUTAJ


Mariusz Tomczak
MICHNO SYSTEM Sp. z o.o.


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj